Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.01.2019 14:53:39 

NEKTARKA Strakonice

Nektarka opět v zahraničí

Po nějaké době bude hrát kapela Nektarka opět za hranicemi České republiky. Konkrétně to bude v Německu ve městě Bad Salzungen. Více o tomto městě naleznete více třeba na oficiálních stránkách: https://www.badsalzungen.de nebo na stránkách Města Strakonice: http://www.strakonice.eu/content/partnerske-mesto-bad-salzungen. Koncem června se tam konají tradiční městské slavnosti a v letošním roce u toho budeme i my!

Trochu nepříjemné je, že termín se přesně shoduje s termínem Pivovrské pouti ve Strakonicích. Nakonec se nám podařilo obě akce skloubit dohromady, takže v sobotu (23.6) odpoledne nás (jako každoročně) uslyší návštěvníci Pivovarské pouti ve Strakonicích a v neděli (24.6) již budeme hrát cca o 400km jinde - v německém lázeňském městě Bad Salzungen. Pravda, pro muzikanty to bude asi trochu náročné, ale co bycho pro "ucho a oko" diváka neudělali!
(19.dubna 2018)

Máme tu rok 2018

Vánoční svátky 2017 jsou nenávratně pryč a všichni jsme směle vykročili do roku 2018! Jaký asi bude? Určitě velice zajímavý - vždyť řada důležitých událostí v minulosti se stala právě v roce, který měl na konci číslovku "8". Ve Strakonicích nás čeká mimo jiné v srpnu další ročník Mezinárodního dudáckého festivalu a vrcholem bude pravděpodobně 100. výročí založení republiky, které přjde v říjnu. Ale nepředbíhejme - na všechno je ještě dost času!

A co čeká kapelu NEKTARKA? To je těžká otázka! Určitě bychom rádi opět zahráli hlavně ve Strakonicích (nebo blízkém okolí), ať už při těchto mimořádných nebo jiných, pravidelně opakujících se, akcích. Rádi bychom se také vrátili do trochu těsnějšího spojení s pivovarem DUDÁK, protože pivo a lidová muzika k sobě neodmyslitelně patří. Paradoxně je asi nevětší překážkou název kapely, který vznikl podle značky piva v 90-tých létech, ale dnes už se pro strakonické pivo výhradně používá značka jiná - DUDÁK. Uvidíme, co přinesou další týdny a měsíce...

Po muzikantské stánce můžeme slíbit, že budeme dělat co nejlepší muziku! Jsme kapelou amatérskou, ale proč se nepokusit vyrovnat i profesionálům? A myslím, že v loňském roce se to několikrát povedlo - vzpoměňte si třeba na oslavy 650. let města (v srpnu) - tam to vůbec nebylo špatné!
(23.ledna 2018)

Strakonice 2017 - bylo, nebylo...

Začátkem roku 2017 jsme zveřejnili informaci, že tento rok bude pro město Strakonice jistě výjimečným. A to beze sporu byl! Nicméně řada věcí se odehrála jinak, než jsme si původně představovali. V rámci oslav 650. výročí města Strakonice se v letní sezóně opravdu uskutečnilo mnoho akcí. Ovšem pro příznivce dechovky jich mnoho nebylo - vlastně jenom jedna! Jinak tento žánr zůstal ve stínu populární a hlavně rockové muziky, které je teď ve Strakonicích přáno.

V pátek a v sobotu (25. a 26. srpna) bylo možné v rámci oslav dobrou dechovku slyšet na scéně pod pivovarem, kde kromě Nektarky zahrála také Budvarka, Vysočinka, Jižani, České buchty Babouci, Malá muzika a dokonce přijel i Josef Zíma. Ale to bylo za celý rok vše. Na festival dechových hudeb, který by důstojně připomněl osobnost Ladislava Roma, bohužel nedošlo. Nekonala se ani jiná akce zaměřená na tento druh muziky. Dokonce ani na tradiční Václavské pouti letos Nektarka nehraje (více v článku v Týdeníku Strakonicko), takže poslední možnost slyšet Nektarku s klasickým dechovkovým repertoárem měli strakoňáci na festivalu "Strakonice nejen sobě" v pátek 15. září 2017. Poté už letos zahraje Nektarka ve Strakonicích jen v rámci tradičních Adventních trhů pod Rumpálem.
(22.září 2017)

Strakonice - 650. výročí v roce 2017

Rok 2017 bude pro město Strakonice jistě rokem výjimečným! Už proto, že oslaví hezky kulaté výročí - 650 let. Oslavy tohoto výročí nebudou soustředěny do jednoho dne nebo víkendu, ale budou se prolínat celou sezónou 2017 a to řadou kulturních a společenských akcí. Pravda, vlastní vrchol oslav zřejmě připadne na poslední srpnový víkend, ale již mnoho týdnů před tím a možná i potom se uskuteční spousta akcí. Jejich výčet zatím není přesně znám, ale určitě se mají všichni obyvatelé i návštěvníci Strakonic na co těšit!

Stranou nezůstane ani dechovka! Největší osobností dechové muziky, která ve Strakonicích žila, byl bezesporu učitel hudby a muzikant - pan Ladislav Rom. V roce 2017 je to již 5 let od jeho úmrtí a protože ve Strakonicích stále žije a hraje mnoho muzikantů, kteří byli jeho žáci, rozhodli jsme se udělat ve Strakonicích festival dechových hudeb. Jeho 1. ročník je plánovaný na letošní rok právě v rámci výročí města Strakonice. Festival se uskuteční v letních měsících (zřejmě v červenci), přesný datum bude ještě upřesněn. Ale už teď můžeme slíbit dobrou muzikantskou úroveň všech účastníků! Kdyby u toho byl pan Rom, určitě by kvalita muziky byla nejdůležitějším kritériem při výběru kapel.
(17.ledna 2017)


Starší příspěvky:

 
 
 
Rok 2014: Události roku 2014
 
 
 
Rok 2011: Události roku 2011
 
Rok 2010: Události roku 2010

Rok 2009: Události roku 2009

 

TOPlist